AntalyaTürkiye

Antalya Kaleiçi Gezi Rehberi

Antalya Kaleiçi tatili

Antalya’ nın büyük bir merkezi olan Kaleiçi tarihi anlamda oldukça fazla geçmişi olan bir bölgedir. Oldukça nadir görebileceğiniz güzellikte bir yer olan Kaleiçi değerini günümüze kadar sağlamış ve hiçbir şey kaybetmemiş tatil bölgesi olarak söylenebilir. Yerli ziyaretçileri kadar tatil merkezi Antalya’ ya gelen  İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar buraya oldukça fazla ilgi göstermektedir. Etkileyici tarihi ve doğal zenginliklere sahip Kaleiçi şehir merkezin de olan bir bölgedir. Burada görebileceğiniz birçok tarihi ve doğal güzellikler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

Kaleiçi müzesi

Kaleiçi müzesi
Kaleiçi müzesi

Aya Yorgi adlı bir kilise’ nin dönüştürülmesi ile birlikte müze olarak ziyaret edilen ve günümüz de ki adı da Kaleiçi müzesi olarak bilinen bu tarihi yapılar turistlerin ilgisini yoğun şekilde çekmektedir. Geleneksel olarak birçok tarihi figür burada ziyaretçilerinin gözleri önüne serilmektedir.  Oldukça özel Kaleiçi müzesine tatilinizi Antalya’ da geçirmek istiyorsanız uğramanızı tavsiye edebiliriz.

Kaleiçi çarşısı

Kaleiçi çarşısı
Kaleiçi çarşısı

Sıcak kanlı Antalya halkının çarşısı Kaleiçi çarşısı da bölgede ki en önemli yerlerdendir. Gün boyu hareketli olan bu çarşı da ki mağazalar, dükkanlar, kafeler, restoranlar, barlar, oteller ziyaretçilerinin hizmetine sunulmaktadır.

  Arykanda Antik Kenti Gezi Rehberi

Yivli minare

Yivli minare
Yivli minare

Tarihi anlamda İslam’ ın bölgede ki ilk yapı taşlarından olan şehrin ilk İslam temelli dokularından olarak burası bilinmektedir. Selçuk döneminde yapıldığı bilinen bu tarihi yapıt 13. Yy.’ a dayandırılmaktadır. 45 metre yüksekliğe sahip olan bu minare şehri neredeyse ayakların altına serebilmektedir.

Antalya Kaleiçi otel ve pansiyon fiyatları

24 Otel, 16 Kent Oteli, 6 Butik Otel, 4 Pansiyon hizmeti bulunan bu tatil bölgesine ait tesislerin fiyatlarını aşağıdan inceleyerek tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya Kaleiçi’ ne nasıl gidilir, ulaşım, yol haritası

Antalya’ nın merkezi bir bölgesinde yer alan Kaleiçi bölgesi kolaylıklar ulaşılabilecek bir yerdir. Buraya merkezden itibaren çeşitli toplu taşıtları kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı